Дана програма закінчена 15.07.2023 року
Канадсько-український дозвіл на екстрені поїздки (Canada-Ukraine authorization for emergency travel, CUAET) — це один із низки спеціальних заходів уряду Канади на підтримку народу України. Програма передбачає надання українцям і членам їхніх сімей подовжений статус тимчасового резидента й дозволяє їм працювати, навчатися та перебувати в Канаді, допоки вони не зможуть безпечно повернутися на батьківщину. Віза в Канаду для українців була безкоштовною і не потребувала оплати ніяких внесків, візових зборів і біометричних зборів.
Програма CUAET (Canada-Ukraine Authorization for Emergency Travel) була створена урядом Канади з метою допомоги українським біженцям, які постраждали внаслідок збройної агресії росії проти України.
Візова програма CUAET, запущена 17 березня 2022 року, дозволяла українцям оперативно отримати необхідні дозволи за спрощеною процедурою з мінімальним пакетом документів.
Загалом цією програмою скористалося близько 300 000 українців, а загальна кількість схвалених заявок перевищила 900 000.
Українці могли в’їжджати до Канади за програмою CUAET на термін до 3 років. Спрощена процедура дозволяла отримати візу тим, хто має родичів у Канаді. Проте дія програми CUAET завершилася 31 березня 2024 року.
Громадяни України та їхні сім’ї, які прибували до Канади за програмою CUAET, були звільнені від вимог щодо вакцинації проти COVID-19. Проте правила щодо карантину та тестування залишалися в силі.
У рамках цієї екстреної програми для українців були скасовані багато стандартних вимог IRCC, які зазвичай застосовуються до процедури отримання гостьової візи.
Навіть за відсутності закордонного паспорта, IRCC могла видати одноразовий проїзний документ, але такі випадки розглядалися індивідуально. Канадська влада виявляла додаткову лояльність до тих, хто опинився у складних обставинах. У разі потреби IRCC могла сприяти отриманню відсутніх документів.
Під час подання заяви на в’їзд за програмою CUAET заявники могли одночасно подати запит на дозвіл на роботу або навчання в Канаді. Діти мали можливість відвідувати школи, а студенти – навчатися в коледжах і університетах.
Варто зазначити, що фінансова допомога чи виплати в межах цієї програми не передбачалися. Однак для полегшення пошуку роботи було створено спеціальний сайт із базою вакансій, де українці могли ознайомитися з актуальними пропозиціями від канадських роботодавців.
Держмито за розгляд заяв, оформлення віз, біометрію та супутні послуги не стягувалося. Усі імміграційні запити від громадян України оброблялися з найвищим приорітетом.
Зверніть увагу: Українці, які планують переїхати до Канади на постійне проживання, можуть скористатися можливістю подати заявку на отримання візи за стандартними імміграційними програмами та напрямками.
З 31 березня 2024 року прийом заявок за програмою CUAET завершився. Українці, які встигли подати документи до цієї дати, мають можливість отримати схвалення та переїхати до Канади за умовами програми.
Але що робити тим, хто не встиг скористатися CUAET? У відповідь на це уряд Канади запустив нову програму для українців, яка діятиме до 31 березня 2025 року.
Відповідно до нових умов, особи, які прибудуть до Канади до зазначеного терміну, зможуть скористатися такою підтримкою: - Консультації з питань перебування в Канаді; - Юридична допомога; - Безкоштовні мовні курси з англійської або французької; - Підтримка у пошуку роботи; - Допомога з оформленням необхідних документів.
Однак нова програма має деякі відмінності від CUAET. Зокрема, більше не передбачено обов’язкового трансферу з аеропорту та оплати проживання в готелі протягом перших 14 днів, як це було раніше.