У найбільшій країні Західної півкулі багато українських студентів, які через війну вимушено виїхали до Канади. Вони стикаються з необхідністю платити за навчання як іноземні студенти, а не як місцеві, та сплачувати інші університетські збори, оскільки вони не класифікуються як біженці.
Через відсутність відповідних нормативних актів, українські студенти повинні платити за навчання до 50 000 канадських доларів (37 160 доларів США) на рік.
Освіта за кордоном є метою багатьох українських абітурієнтів. Якщо вступити до навчальних закладів Польщі, Литви, Латвії та інших сусідніх країн не так складно, то потрапити до одного з університетів Канади — завдання не з легких. Дипломи канадських вишів високо оцінюються у всьому світі, оскільки країна підтримує найвищі стандарти освіти. Крім того, навчання в Канаді є більш доступним, ніж у Великій Британії чи США, що робить канадські університети популярними серед молоді по всьому світу. Однак для українців, навіть якщо їм вдається стати студентами канадського навчального закладу, процес отримання дозволу на в'їзд і перетин кордону може бути складним.
Процедура оформлення канадської візи категорії Study Permit є досить довгою і може зайняти до трьох місяців. Тому абітурієнтам і тим, хто планує навчання в Канаді на термін понад 6 місяців, варто звертатися до посольства заздалегідь. Без студентської або навчальної візи неможливо здобути освіту в Канаді.
Отримати студентську або навчальну візу до Канади значно складніше, ніж може здаватися, на перший погляд. Понад 60% заявок отримують відмову незалежно від типу візи. При цьому статистика щороку стає дедалі менш оптимістичною. Основними причинами відмови у видачі студентської візи до Канади найчастіше є:
● помилки у заповненні анкет чи перекладі документів;● відсутність необхідних документів;● недійсний паспорт або відсутність закордонного паспорта взагалі;● закордонний паспорт із близьким терміном закінчення дії;● недостатні фінансові ресурси для покриття витрат на навчання та проживання.
Важливо! У разі відмови в отриманні візи кошти, сплачені за консульський збір, не повертаються. Щоб мінімізувати ризики втрати коштів і підвищити шанси на отримання студентської візи, варто звернутися до досвідчених спеціалістів. Сьогодні ж рішення базується виключно на документах, поданих разом з анкетою. Це значно ускладнює процес і збільшує кількість відмов, зокрема серед українців. Однак співпраця з професійним агентством дозволяє суттєво збільшити шанси на отримання візи, відкривши можливість для навчання в Канаді.