Громадяни та постійні резиденти Канади мають можливість організувати безпроблемний в'їзд для своїх батьків, бабусь та дідусів через спеціальну візу — Super Visa для батьків та дідуся/бабусі. Цю візу було введено в 2011 році, щоб канадці могли запросити своїх близьких для тривалого перебування в країні. Супервіза значно спростила роботу імміграційних служб, оскільки вона стосується конкретної категорії осіб і надає гарантії їхнього легального та безпечного перебування в Канаді.
Super Visa — це довгостроковий дозвіл на тимчасове перебування, що надає право багаторазово в'їжджати до Канади та залишатися в країні на термін до двох років при кожному відвідуванні. Ця віза має термін дії до 10 років. У той час як стандартна багаторазова віза також має термін до 10 років, вона дозволяє перебувати в Канаді лише до 6 місяців за кожний візит.
● Super Visa належить до категорії віз для відвідувачів, тому вона не надає права на роботу чи навчання в Канаді. ● Запрошувальна сторона повинна бути фінансово стабільною, щоб мати можливість покрити витрати на перебування іноземних гостей. ● Для отримання цієї візи необхідно оформити повноцінну медичну страховку. ● Крім того, в заявку на отримання Super Visa не можна включати неповнолітніх дітей (утриманців).
Щоб подати заявку на Super Visa, необхідно бути:
1.Батьком чи дідусем/бабусею громадянина Канади або постійного резидента, надавши документи, що підтверджують родинні стосунки.2.Також потрібно надати лист-запрошення від дитини (онука), в якому зазначена обіцянка забезпечити фінансову підтримку на весь період перебування в Канаді. 3.Запрошувальна сторона повинна продемонструвати свою фінансову спроможність, надавши документи, що підтверджують дохід, який відповідає мінімальним вимогам.4.Крім того, необхідно придбати медичну страховку у канадського страховика з терміном дії не менше одного року.
Для отримання Super Visa обов'язковою умовою є наявність медичної страховки, яка повинна діяти протягом мінімум 12 місяців після в'їзду до Канади.
Страховий поліс має бути укладений з канадською страховою компанією. Страхування повинно покривати повний обсяг медичних послуг, включаючи лікування в лікарні та репатріацію (повернення на батьківщину). Мінімальний розмір страхового покриття для однієї особи становить 100 000 канадських доларів. Вартість такого полісу коливається між 1500 та 1700 канадськими доларами.
Для того, щоб отримати SuperVisa, громадянам України необхідно звернутися до одного з двох Візових Центрів Канади — у Києві або Львові. Заявку на візу можна подати віддалено (через офіційний сайт канадської міграційної служби).
Подаючи заявку, слід враховувати, що Канада має сувору міграційну політику. Навіть при оформленні туристичної візи існує висока ймовірність відмови. Міграційні офіцери ретельно перевіряють всі документи і дуже уважно ставляться до найменших помилок чи неточностей.
Як і в разі подачі на звичайну туристичну візу, під час прийняття рішення буде враховуватися мета візиту та наявність підстав для повернення до України. Важливо, щоб у кандидатів на SuperVisa були зв’язки з батьківщиною, зокрема нерухомість або близькі родичі. Також офіцери звертатимуть увагу на фінансові можливості заявника та ситуацію в країні його проживання.
Офіцери повинні бути впевнені, що заявники мають намір повернутися в Україну у встановлений термін.