Дружки в чорних сукнях і столи, прикрашені помаранчевими та чорними серветками, – таке оформлення першого весілля в Америці, куди нас запросили з чоловіком. Воно вразило нас і запам’яталось на все життя. Як і специфічне меню: трохи порізаного кубиками сиру з оливками до вина і пива на початку, салат і шматочок курки з двома половинками картоплі в мундирі й зеленими стручками квасолі і дві ложки щербету на закінчення! Це було таким контрастом до наших пишних столів, довгих традиційних весільних учт... Але якщо хочете довідатись, як відбувається весілля української пари в діаспорі – то прошу дуже.
Віза типу K-1 призначена для іноземних громадян, які планують укласти шлюб із громадянином США. Хоча її часто називають «візою нареченої», отримати її можуть як жінки, так і чоловіки. Оскільки ця віза має імміграційний характер, до заявників у 2025 році висуваються суворі вимоги.
Основна умова – наречений або наречена з американської сторони повинні бути громадянами США, оскільки власники грінкарти не можуть ініціювати запрошення на візу K-1. Також обидві сторони мають надати докази підтримки зв’язку та особистих зустрічей протягом останніх двох років. Крім того, після отримання візи шлюб необхідно зареєструвати протягом 90 днів.
Оформлення візи K-1 для громадян України починається з ініціативи американського партнера. Громадянин або громадянка США, які мають намір одружитися з вами, повинні подати петицію за формою I-129F, перебуваючи в Америці. Після схвалення цієї петиції ви зможете розпочати подання документів до Посольства США в Києві. Усі документи, включаючи листування, яке підтверджує ваші стосунки, мають бути перекладені англійською мовою. Також ваш партнер повинен надати докази стабільного фінансового стану, оскільки після переїзду до США ви тимчасово не матимете права на роботу.
Якщо у заявника на візу є неповнолітня дитина (віком до 21 року та без офіційного шлюбу), вона також може поїхати до США за візою K-2. Для цього потрібно підготувати мінімальний пакет документів, адже основним заявником виступає особа, яка подає на візу K-1. У разі наявності дитини фінансові зобов'язання вашого партнера поширюються і на неї, тому рівень доходів та заощаджень повинен відповідати вимогам для утримання двох осіб.
Процес отримання візи K-1 може тривати по-різному в залежності від обставин. Під час пандемії COVID-19 оформлення могло займати від кількох місяців до року (в середньому 4-8 місяців). Якщо USCIS (Служба громадянства та імміграції США) виявить нестачу документів, вони можуть надіслати запит на додаткові докази (Request for Evidence, RFE). Це може суттєво затягнути процес і ускладнити отримання візи, аж до можливого відмовлення. Щоб уникнути подібних ситуацій, важливо одразу зібрати повний комплект документів із правильними перекладами. Наші фахівці мають великий досвід і готові допомогти вам на всіх етапах оформлення, щоб забезпечити успішний результат та возз'єднання вашої пари.