Все, що стосується виховання дітей у Британії суттєво відрізняється від того, що ми звикли бачити в Україні. Це стосується і допомоги держави від самого моменту вагітності, і відвідування дитячих садків та шкіл, і фінансування вищої освіти. Деякі аспекти допомоги держави можуть викликати захоплення, але багато нюансів свідчать - виростити дитину у Британії не так просто, а іноді й дуже складно. Навіть у порівнянні з Україною.
Дитяча віза до Великої Британії дозволяє дітям відвідувати країну для різних цілей, таких як навчання в мовних школах, участь у літніх таборах, відвідування родичів або туристичних об'єктів, включаючи зоопарки та інші розважальні місця. Це чудова можливість для розвитку, вивчення англійської мови, занурення в нову культуру та отримання незабутніх вражень.
Для неповнолітніх існує два типи віз до Великобританії: із супроводом (accompanied) і без супроводу (unaccompanied), кожен з яких має свої особливості оформлення.
Віза із супроводом передбачає вказівку до двох осіб, які можуть супроводжувати дитину (наприклад, батьки, опікуни чи керівники шкільної групи). У цьому випадку дитина може в’їжджати до Великобританії лише з одним із зазначених що супроводжує. Для подорожі знадобиться нотаріально завірена згода на виїзд, оформлена на конкретного супровідника.
Віза без супроводу дозволяє дитині самостійно подорожувати до Великобританії, а також у супроводі будь-якого дорослого. При цьому також потрібна нотаріальна згода на виїзд без супроводу. Такий тип візи зазвичай оформлюють для довгострокових поїздок, оскільки в різні періоди дитини можуть супроводжувати різні особи.
Також третій варіант - це коли хтось із дорослих їде в Британію, наприклад з метою туризму чи в бізнес-цілях - дитина їде з дорослим, як турист, щоб скласти компанію
Зверніть увагу: отримати візу із супроводом зазвичай простіше, оскільки візовий офіцер отримує чітку інформацію про осіб, відповідальних за дитину під час поїздки. Оформлення візи без супроводу може потребувати більше часу через додаткову перевірку документів.Незалежно від типу візи, дитина повинна бути присутньою під час подачі документів для здачі біометричних даних. Супроводжувати її може будь-який дорослий, і для цього не потрібна довіреність.
● Запланований термін поїздки не перевищує 6 місяців (зазвичай неповнолітнім дітям не дають візи довше, ніж на 6 місяців, незалежно від мети поїздки)● Документи, які підтверджують, що дитина повернеться додому після завершення подорожі.● Надано фінансові гарантії від спонсора (зазвичай це батьки), які підтверджують покриття витрат.● Указані детальні дані про батьків або опікунів, включаючи місце проживання, контактну інформацію тощо.● Зазначена інформація про відповідальну особу (або організацію), яка піклуватиметься про дитину під час перебування в Великобританії.● Протягом усієї поїздки забезпечується безпека дитини та дотримуються її інтереси.● Посольство Великобританії приділяє особливу увагу питанням безпеки неповнолітніх, які звертаються за візою. Якщо у візового офіцера виникнуть сумніви щодо можливих проблем під час поїздки, це може стати підставою для відмови у візі.● Щоб уникнути цього, важливо надати детальний пакет документів, зокрема: маршрут подорожі (від місця виїзду до місця проживання у Великобританії), контактну інформацію батьків в Україні (у разі, якщо дитина подорожує одна або з іншим супровідником), адресу проживання на місці та опис усіх запланованих переміщень під час поїздки.